« wstecz

Warsztaty geograficzno - podróżnicze „Poza horyzont” Wyjazd edukacyjny do Krakowa – Wieliczki


Dnia 28 września 2012 r. uczniowie z czterech gimnazjów w Gminie Biecz zakwalifikowani na zajęcia geograficzno - podróżnicze "Poza horyzont", wyruszyli na wycieczką do Krakowa - Wieliczki.
Gimnazjalistom towarzyszyli opiekunowie:
pani mgr Jolanta Guzik - Publiczne Gimnazjum w Strzeszynie,
pani mgr Monika Patrzyk - Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Bieczu,
pani mgr Marta Pilch - Bartuś - Publiczne Gimnazjum w Libuszy,
pani mgr Monika Stygar - Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Bieczu,

Pierwszym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie w towarzystwie przewodników Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków - Balice. Była to doskonała okazja, aby osobiście przekonać się jak w praktyce wygląda praca lotniska. Uczniowie zwiedzali terminal, zapoznali się z pracą służb, oraz mogli obejrzeć start i lądowanie samolotu. Z Balic pojechaliśmy do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Lekcja muzealna przybliżyła młodzieży relikty historii lotnictwa, będące częścią dziedzictwa historycznego Krakowa i Małopolski. Tematyka zajęć dydaktycznych opierała się ściśle na prezentowanych w muzeum ekspozycjach stałych.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce gdzie podziwialiśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Uczniowie pokonali blisko 3 kilometry krętych korytarzy, i zeszli na głębokość 135 metrów pod ziemię. Po przejściu całej trasy uczniowie udali się na posiłek a potem ruszyliśmy w drogę powrotną do Biecza.

▪ Monika Stygar